Semicossyphus reticulatus(Kandai)

english Semicossyphus reticulatus
Asian sheepshead wrasse
20100216 acaworld02.jpg
Conservation status

Data Deficient (IUCN 3.1)
Scientific classification e
Kingdom: Animalia
Phylum: Chordata
Class: Actinopterygii
Order: Labriformes
Family: Labridae
Genus: Semicossyphus
Günther, 1861
Species: S. reticulatus
Binomial name
Semicossyphus reticulatus
(Valenciennes, 1839)
Synonyms
  • Cossyphus reticulatus Valenciennes, 1839

genel bakış

Semicossyphus reticulatus , Asya koyun kılı wrasse, en büyüklerinden biri olan ve sadece Pasifik Okyanusu, Çin, Japonya ve kayalık resif alanları yaşayan Ogasawara Adaları'ndan bilinen batı Pasifik Okyanusu'na özgü bir türdür. . Toplam uzunluğu 100 cm'ye (39 inç) ulaşabilir ve bu tür için kaydedilen en büyük ağırlık 14,7 kg'dır (32 lb). Bu tür, kendi doğal aralığında bir besin balık olarak değerlenir.
Vera ailesi balık. Bölgesel isim Momushi, Mobushi, Moguchi vb. Toplam uzunluğu 1 m'ye ulaşır ve Japonya kıyılarında görülen en büyük körüktür. Erkek kırmızımsı mor büyür ve alnı büyüdükçe bir kambur gibi çıkar. Daha önce Kobudai'i dişi ve Kandai'yi dişi olarak adlandırdı. Ayrıca portakallı çocuk çok güzel, ama yetişkin balıklara benzer değil. Merkezi Honshu - Doğu Çin Denizi'nde dağıtılabilir, yenilebilir.
→ İlgili ürünler Bella