Amerika · Çevrimiçi [Şirket]

english America · Online [Company]
AOL
AOL logo.svg
AOL 770.jpg
AOL Headquarters, 770 Broadway, New York City
Formerly
Control Video Corporation (1983–85)
Quantum Computer Services (1985–91)
America Online (1991–2009)
Type
Subsidiary
Founded 1983; 35 years ago (1983) (as Control Video Corporation)
2009 (2009) (as AOL Inc.)
Founders
  • Marc Seriff
  • Steve Case
  • Jim Kimsey
  • William von Meister
Headquarters 770 Broadway, New York City, New York, United States
Area served
Worldwide
Key people
Tim Armstrong
(CEO)
Services Web portal and online services
Owner Verizon
Number of employees
5,600
Parent Independent
(1983-2000, 2006-2015)
(AOL) Time Warner
(2000–2006)
Verizon Communications/Oath Inc.
(2015–present)
Website aol.com

genel bakış

AOL (eskiden America Online olarak bilinen ve Aol olarak stillenmiş AOL Inc. olarak bilinen bir şirket) New York'ta bir web portalı ve çevrimiçi hizmet sağlayıcısıdır. Verizon Communications'ın bir yan kuruluşu olan Oath tarafından pazarlanan bir markadır.
Servis, geçmişini Commodore 64 için çok oyunculu oyunlara ev sahipliği yapan PlayNET olarak bilinen çevrimiçi bir servise kadar izler. PlayNET, yazılımlarını Kasım 1985'te çevrimiçi olarak yayınlanan yeni bir hizmet olan Quantum Link'e (Q-Link) lisanslamıştır. kısa bir süre sonra. İlk Q-Link hizmeti orijinal PlayNET'e benzerdi, ancak zamanla Q-Link birçok yeni hizmet ekledi. Yeni bir IBM PC istemcisi piyasaya sürüldüğünde, şirket oyun dışı hizmetlere odaklandı ve America Online adıyla başlattı. Orijinal Q-Link, 1 Kasım 1995'te kapatıldı. AOL, CompuServe ve The Source gibi yerleşik oyuncuları bir araya getirerek en büyük çevrimiçi hizmet haline geldi. 1995'te AOL yaklaşık 20 milyon aktif kullanıcıya sahipti.
AOL, 1990'ların ortalarında Internet'in öncülerinden biriydi ve Amerika'daki en çok tanınan marka oldu. Başlangıçta milyonlarca Amerikalıya bir çevirmeli servis sağlamanın yanı sıra bir web portalı, e-posta, anlık mesajlaşma ve daha sonra Netscape'i satın aldıktan sonra bir web tarayıcısı sağladı. Popülerliğinin doruğunda, ABD tarihinin en büyük birleşmesinde medya topluluğunu Time Warner'ı satın aldı. AOL, daha sonra, çevirmenin azalması ve genişbantın artması nedeniyle hızla azaldı. AOL, Time Armstrong'dan 2009 yılında Tim Armstrong'un yeni CEO'yu atamasıyla sonuçlandı. Liderliği altında şirket medya markalarına ve reklam teknolojilerine yatırım yaptı.
23 Haziran 2015'te AOL, Verizon Communications tarafından 4,4 milyar dolar karşılığında satın alındı. Sonraki aylarda, AOL ayrıca Microsoft ile bir anlaşma yaptı ve mobil reklam teknolojisi yeteneklerini güçlendirmek için Millennial Media ve Kanvas dahil olmak üzere birçok teknoloji ürünü satın aldı.
Kısaltma AOL. Dünyanın en büyük internet bağlantısı / kişisel bilgisayar iletişim şirketi. 1985 yılında kuruldu, 1995 Almanya, 1996 İngiltere, Kanada, Fransa, 1997 Japonya'da hizmete başladı. 1998 yılında dünyanın ikinci en büyük PC iletişim şirketi Compu Saab'ı satın aldı ve dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketi oldu. Dahası, Netscape Internet İletişimini · web tarayıcısını aldıklarını ve aktif olarak genişleyen dünyasında interaktif televizyona aktif olarak katıldıklarını açıkladılar. Ocak 2000'de Time Warner ile birleşme yapacağımı duyurdum . Ocak 2001'de ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) iki şirketin birleşmesini onayladı, dünyanın en büyük kapsamlı medya şirketi <AOL Time Warner> doğdu. Ancak, genişbant kullanımında gecikmeler nedeniyle performans kötüleşti. 2002 yılında şirket ismi Time Warner'a geri döndü.
→ İlgili ürünler Warner / Brothers [Şirket]