Samsung Electronics [Şirket]

english Samsung Electronics [Company]
Samsung Electronics Co. Ltd.
Samsung wordmark.svg
Formerly
Samsung Electric Industries (1969–1988)
Type
Public
Traded as
KRX: 005930, KRX: 005935

LSE: SMSN, SMSD FWB: SSU, SSUN B3: SMSNN

ISIN KR7005930003
Industry Consumer electronics
Semiconductors
Home appliances
Founded 13 January 1969; 49 years ago (1969-01-13)
Headquarters Samsung Digital City, Samsungno 129, Maetan-dong, Yeongtong District, Suwon, South Korea
Area served
Worldwide
Key people
Lee Kun-hee
(Chairman)
Lee Jae-yong
(Vice Chairman)
Kwon Oh-hyun
(Vice chairman and CEO)
Products See products listing
Revenue Increase ₩239.58 trillion (224.64 Billion USD) (2017)
Operating income
Increase ₩53.65 trillion(50.32 Billion USD) (2017)
Net income
Increase ₩42.19 trillion(39.56 Billion USD (2017)
Total assets Increase ₩301.75 trillion(282.96 Billion USD) (2017)
Total equity Increase ₩214.49 trillion(201.14 Billion USD) (2017)
Number of employees
308,745 (2017)
Parent Samsung
Subsidiaries
  • Samsung Medison
  • Samsung Telecommunications
  • Harman International Industries
Website samsung.com
Footnotes / references
  1. ^ a b c d e "Samsung Electronics Financial Statements" (PDF) (Press release). Samsung Electronics. 31 March 2017. Retrieved 23 October 2017. 

genel bakış

Samsung Electronics Co Ltd (Korece: 삼성 전자; Hanja: 三星電子 (Tam anlamıyla "tristar elektronik")) Güney Kore Suwon'da bulunan Güney Koreli çok uluslu bir elektronik şirketidir. Bazı dairesel mülkiyete sahip son derece karmaşık bir sahiplik yapısıyla, Samsung chaebol'ün , 2012 yılında grubun gelirinin% 70'ini karşılayan amiral gemisi şirketi oldu. Samsung Electronics'in 80 ülkede montaj tesisleri ve satış ağları var ve yaklaşık 308.745 çalışanı var. Gelir ile dünyanın en büyük bilgi teknolojisi şirketi, tüketici elektroniği üreticisi ve chipmaker. Ekim 2017 itibarıyla Samsung Electronics'in piyasa değeri 372,0 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti.
Samsung, uzun zamandır, Apple, Sony, HTC ve Nokia gibi müşteriler için lityum iyon piller, yarı iletkenler, çipler, flash bellek ve sabit disk aygıtları gibi önemli bir elektronik bileşen üreticisidir. Orijinal Samsung Solstice ile başlayan ve daha sonra Samsung Galaxy cihazlarının cihazlarının popülaritesiyle hareket eden dünyanın en büyük cep telefonu ve akıllı telefon üreticisidir. Şirket aynı zamanda tablet bilgisayarların, özellikle de Android destekli Samsung Galaxy Tab koleksiyonunun büyük bir satıcısıdır ve genellikle Samsung Galaxy Note cihaz ailesi aracılığıyla phablet pazarına öncülük ettiği kabul edilmektedir. Samsung, 2006'dan beri dünyanın en büyük televizyon üreticisi ve 2011'den beri dünyanın en büyük cep telefonu üreticisidir. Aynı zamanda dünyanın en büyük bellek çip üreticisi. Temmuz 2017'de Samsung Electronics, Intel'i dünyanın en büyük yarı iletken çip üreticisi olarak devraldı.
Diğer birçok Güney Koreli aile işletmesi olan chaebols gibi Samsung da, hissedarları sıradan yatırımcıların pahasına tercih eden düşük temettü ödemeleri ve diğer yönetim uygulamaları nedeniyle eleştirildi.
2012 yılında, Kwon Oh-hyun, şirketin CEO'su olarak atandı, ancak Ekim 2017'de, "benzeri görülmemiş bir kriz" gerekçesiyle Mart 2018'de istifa edeceğini açıkladı.
İngilizce Samsung Electronics Co. Ltd adı Güney Kore'nin chaebol, Samsung Group'un ana şirketi, Kore'nin en büyük elektronik üreticisi. Dünya çapında gelişen çok uluslu bir şirket. 1969 yılında kuruldu. Ayrıca dünyanın en büyük bilgisayar belleği, DRAM, SRAM, flash bellek vb. Buna ek olarak, ev elektroniği bölümü, DVD, dizüstü bilgisayarlar, monitörler, yazıcılar vb. Işler ve cep telefonları, dijital kameralar, likit kristal televizyonlar, düz ekran televizyonlar vb. 2008 yılı itibariyle 21 pazarda dünya pazar payına sahip en büyük markadır. Kore ekonomisini temsil eden 2008'deki satışlar, dünyadaki elektrik endüstrisindeki ikinci en büyük şirket oldu, ancak 2009'da dünyada 1. sırada yer aldı. 2012'nin küresel pazar payı ile bile, Japon markasının büyük bir bölümünü% 28,5, 3 numaralı, Sony'nin% 8'ini, Panasonic'in% 6.8'ini oluşturan büyük bir ekrana açıyor. Aralık 2011'de sona eren mali yılda satışlar 165 trilyon ve 1.7 milyar won.