Benjamin Pech

english Benjamin Pech
Paris Opera Ballet
Paris Opera Ballet (Transparent) Logo.png
Opéra national de Paris
General information
Name Paris Opera Ballet
Local name Ballet de l'Opéra de Paris
Previous names
  • Académie d'Opéra
  • Académie Royale de Musique
  • Académie Impériale de Musique
  • Théâtre National de l'Opéra
Year founded 1669
Principal venue Palais Garnier,
Place de l'Opéra,
Paris, 9th arrondissement,
France
Website https://www.operadeparis.fr/
Senior staff
Administrator Flavien Moglia
Director Aurélie Dupont
Artistic staff
Ballet Master in Chief
  • Clotilde Vayer (Present)
  • Laurent Hilaire (2011–2014)
  • Patrice Bart (1990–2011)
Other
Associated schools Paris Opera Ballet School
Formation Étoile
Premier Danseur
Sujet
Coryphée
Quadrille

genel bakış

Paris Opera Balesi (Fransızca: "Ballet de l'Opéra national de Paris") Paris Opera'nın ve en eski ulusal bale şirketinin ayrılmaz bir parçasıdır. Mariinsky Balesi, Moskova Bolşoy Balesi ve Londra Kraliyet Balesi ile birlikte, dünyanın en önde gelen dört bale şirketinden biri olarak kabul edilir.
Ağustos 2016'dan bu yana şirket, "Directrice de la Danse" Aurélie Dupont'un yönetiminde.
Bale şirketi, aralarında 17 Danseurs Étoiles olan 154 dansçıdan oluşuyor. Başlıca dansçılar, her yıl başta Palais Garnier'de olmak üzere 180 dans performansı sergiliyorlar.
Paris Opera Balesi, dans okulu olduğu gibi prestijli, dünyanın en iyi dans okulu olarak kabul edilen Paris Opera Bale Okulu (Fransızca: "École de danse de l'Opéra national de Paris"). Eski öğrencileri 20 Benois de la Danse ödülü rekoru kazandı. Okul 2013 yılında da üçüncüsünü kutladı.
Her iki kuruma da katılım rekabeti son derece şiddetli. Burada kabul edilmek, Mayıs ayında yapılacak yıllık sınavları geçmek ve en azından final sınavına katılmak için Paris Opera Balesine giren dansçılar için zorunludur.
Paris Opera Balesi'nde kabul edilen dansçıların% 95'i Fransız.
İş ismi
Bale dansçısı Paris Opera Bale Etoile

Vatandaşı olduğu ülke
Fransa

Doğum günü
3 Nisan 1974

Doğum yeri
Beziers

Akademik geçmiş
Paris Opera Bale Okulu

Ödül kazanan
Purisetukaya Yarışması Grand Prix (1994)

Kariyer
1986'da Paris Opera Bale Okulu'na girdi ve '92'de Opera Bale'ye katıldı. 2005 yılında Şanghay'da Etoile, '94 Corife ve '97 Premiere Dansur'dan sonra atandı. Başlıca repertuarları Nureev'in "Don Kişot" ve "Giselle", Petit "Arles Kadını" ve "Clavigo", Racott'un "Pachita", Neumeier'in "Tsubaki" ve Bonbana "Maki'nin Öğleden Sonraları".