Zhōu Qiáng

english Zhōu Qiáng
Chief Justice

Zhou Qiang
周强
ZhouQiang.jpg
Chief Justice and President of the Supreme People's Court
Incumbent
Assumed office
15 March 2013
Deputy Shen Deyong
Preceded by Wang Shengjun
Secretary of the Communist Party of China of Hunan
In office
25 April 2010 – 20 March 2013
Deputy Xu Shousheng (governor)
Preceded by Zhang Chunxian
Succeeded by Xu Shousheng
First Secretary of the Communist Youth League of China
In office
June 1998 – November 2006
Preceded by Li Keqiang
Succeeded by Hu Chunhua
Personal details
Born (1960-04-25) 25 April 1960 (age 59)
Huangmei County, Hubei
Nationality Chinese
Political party Communist Party of China
Alma mater Southwest University of Political Science & Law

genel bakış

Zhou Qiang (Çince: 周强 ; pinyin: Zhōu Qiáng ; 25 Nisan 1960 doğumlu) şu anki Baş Adalet ve Çin Yüksek Mahkemesi Başkanı olan Çinli bir politikacı. Daha önce, Orta Çin eyaletinin ilk sorumlusu olan Çin Hunan komitesinin Çin Komünist Partisi sekreterliğini yaptı. 2007-2010 yılları arasında eyalet valisi olarak görev yaptı. Zhou, 1998-2006 yılları arasında Çin Komünist Gençlik Birliği'nin ilk sekreteri olarak da görev yaptı.
İş ismi
Politikacı Avukat Çin Yüksek Halk Mahkemesi (Başkan)

Vatandaşı olduğu ülke
Çin

Doğum günü
Nisan 1960

doğum yeri
Hubei Huangmei

Akademik geçmiş
Güneybatı Siyaset Bilimi Üniversitesi Medeni Hukuk

Kariyer
1978’de Çin Komünist Partisi’ne katıldı. 1985’de Adalet Bakanlığı Politika Laboratuvarı Hukuk Bürosu Hukuk Departmanı Hukuk Departmanı’nın kıdemli memur / baş sorumlusu, 1985’de yönetim kurulu başkanı, '95 Ekim Komünist gençlik grubu merkez sekreteri sekreter, Kasım 1997 Komünist gençlik grubu merkez sekreter sekreteri, Haziran 'Komünist gençlik grubu merkez sekreteri ilk sekreter, Eylül 2006 üyesi Hunan eyalet bakanı Komite Sekreteri, Hunan Bölge Sekreter Yardımcısı Şubat 2007’de Komisyon, Nisan 2010’da Hainan İl Komisyonu’nun Genel Sekreteri, Hunan Eyaleti 11. Halk Kongresi Daimi Komitesi Başkanı, Eylül 2013, Mart 2013, Temsilciler Meclisi’nın Üst Düzey Başkanları parti grubu olarak göreve başladı. Sekreter. Chukyo 16, 17, 18. merkez komite üyeleri. 9., 10., 11., 12. Ulusal Halk Kongresi temsilcisi.