Bardal Roy

english Bardal Roy
Badal Roy
Native name
বাদল রায়
Birth name Amarendra Roy Chowdhury
Born 1945
Origin Comilla, Bangladesh
Genres Jazz fusion, world music
Occupation(s) Tabla maestro
Instruments Tabla
Years active 1959–present

genel bakış

Badal Roy (Bengalce: বাদল রায় ; doğan Amarendra Roy Chowdhury ), caz, dünya müziği ve deneysel müzik alanındaki çalışmaları ile tanınan Bangladeşli bir tabla oyuncusu, vurmalı çalgıcı ve kayıt sanatçısı. 1945 yılında Comilla, Doğu Bengal, İngiliz Hindistan (şimdi Bangladeş'te) doğdu.


1944.10.16-
Caz oyuncusu
Comilla'da (Bangladeş) doğmuş.
1971'de John McLaughlin tarafından "My Go Beyond" a atandı ve ilk rekorunu kırdı ve '72-73'te Miles Davis grubunda aktif olacak. Ayrıca Dave Leaveman'ın Gözetleme Çiftliği'nin bir parçasıydı. "Köşede" ve "Konserde" gibi kayıtlar var.