Naoto Kan

english Naoto Kan
Naoto Kan
菅 直人
Prime Minister Naoto Kan (4795820403) cropped.jpg
61st Prime Minister of Japan
In office
8 June 2010 – 2 September 2011
Monarch Akihito
Preceded by Yukio Hatoyama
Succeeded by Yoshihiko Noda
Minister of Finance
In office
6 January 2010 – 8 June 2010
Prime Minister Yukio Hatoyama
Preceded by Hirohisa Fujii
Succeeded by Yoshihiko Noda
Deputy Prime Minister of Japan
In office
16 September 2009 – 8 June 2010
Prime Minister Yukio Hatoyama
Preceded by Wataru Kubo (1996)
Succeeded by Katsuya Okada (2012)
Minister of State for Economic and Fiscal Policy
In office
16 September 2009 – 8 June 2010
Prime Minister Yukio Hatoyama
Preceded by Yoshimasa Hayashi
Succeeded by Satoshi Arai
Minister of State in charge of National Strategy
In office
16 September 2009 – 6 January 2010
Prime Minister Yukio Hatoyama
Preceded by Position established
Succeeded by Yoshito Sengoku
Minister of State for Science and Technology Policy
In office
16 September 2009 – 6 January 2010
Prime Minister Yukio Hatoyama
Preceded by Seiko Noda
Succeeded by Tatsuo Kawabata
Minister of Health and Welfare
In office
11 January 1996 – 7 November 1996
Prime Minister Ryutaro Hashimoto
Preceded by Chūryō Morii
Succeeded by Junichiro Koizumi
Member of the House of Representatives
Incumbent
Assumed office
17 July 1980
Constituency Tokyo-18th (2017-present, 1996-2012)
Tokyo PR block (2012-2017)
Tokyo-7th (1983-1996)
Personal details
Born (1946-10-10) 10 October 1946 (age 71)
Ube, Yamaguchi, Japan
Political party Constitutional Democratic
Other political
affiliations
Socialist Democratic Federation (before 1993)
New Party Sakigake (1993–1996)
Original Democratic (1996) (1996–1998)
Democratic (1998) (1998-2016)
Democratic (2016) (2016-17)
Spouse(s) Nobuko Kan (1970–present)
Children 2
Alma mater Tokyo Institute of Technology
Website Official website

genel bakış

Naoto Kan ( 菅 直人 , Kan Naoto , 10 Ekim 1946 doğumlu) bir Japon politikacı ve Japonya'nın eski başbakanıdır. 2010 yılının Haziran ayında, daha sonra Maliye Bakanı Kan, Japonya Demokratik Partisi'nin (DPJ) lideri olarak seçildi ve Diyet tarafından Yukio Hatoyama'yı başarmak için Başbakan olarak belirlendi. Kan, 2006'da Junichiro Koizumi'nin istifa etmesinden bu yana bir yıldan fazla bir süredir görev yapması nedeniyle ilk başbakan oldu; önceki seçmenler Yukio Hatoyama, Tarō Asō, Yasuo Fukuda ve Shinzō Abe ya erken ya da seçimden vazgeçerek istifa etti. Kan 26 Ağustos 2011'de istifasını açıkladı. Yoshihiko Noda resmi olarak 2 Eylül 2011'de başbakan olarak atandı. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon 1 Ağustos 2012'de BM'nin 2015 sonrası kalkınma gündemindeki BM üst düzey üyelerinden biri olacağını duyurdu.
Haziran 2010'da kuruldu. Yukio Hatoyama , Kabine'den istifa etti, Ulusal Meclis'te Başbakan olarak seçilen Naoto Kan, Ulusal Yeni Parti ile koalisyona geçerek Başbakan seçildi. Dışişleri Bakanı Katsuya Okada , Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Seiji Maehara Bakanı, Sağlık Bakanı, Çalışma ve Refah Bakanı Tsutomu Tsumasa, Hatoyama kabinesinin bakanlarının birçoğu yeniden düzenlendi. Baş Kabine Sekreteri Yoshito Sengoku. Eylül 2011'de, Demokrat Parti'nin seçilmesinde Osawa Ichiro'nun yeniden seçilmesiyle görevlendirilen Naoto Kan, Kabine'yi yeniden düzenledi, Seiji Maehara, Dışişleri Bakanı Seiji Maehara, Yoshihiko Noda, Kabine Dairesi Özel İdari Sorumlusu Masuda Murata (İdari Reform) ). İçişleri ve Haberleşme Bakanı Yoshihiro Katayama (özel), Baş Kabine Sekreteri Yoshito Sengoku. Bakanlık personeli, “de-Ozawa rengi” ni başlattı (Ancak, Ozawa taraftarları, bakan yardımcısı ve parlamento görevlisine atandı). Kabin yeniden yapılanması, kabin destek oranını% 60 seviyesine getirdi. Ancak, False Yanagida'nın istifa sorunu ve Senkaku Adaları'nın Çin balıkçı teknesi çarpışma sorunuyla ilgili muhalefet partisinden istifası nedeniyle istifa, Kabine Sekreteri Senita Genel Sekreteri Sumiya Sumiya ve Arazi, Altyapı, Ulaştırma Bakanı Sn. Sumio Mabuchi tarafından onaylandı. ve Turizm üst evi onayladı. Yukarı Konut Ozawa Ichiro'nun siyaseti Pursuit fonunda sorun, ekonomik kriz ve bunun gibi üst üste binen destek oranı% 20 seviyesine düştü. Ocak 2011'de, Başbakan Kan yeniden baştan ayağa kalkmak üzere, Yukio Edano'nun Baş Kabine Sekreterine, Kaoru Yosano'nun Ekonomik ve Mali Bakanı olarak atanan Liberal Demokrat Parti'den <Stand up Japan> adlı kuruluşu yeniden inşa etmeye çalıştı. Bununla birlikte, Mart ayında, Seiji Maehara muhalefet partisinden istifa ederek, Japonya'daki yabancılardan siyasi bağışı yasaklayan siyasi fon düzenleme yasasına dokunan bir bağış sorunu izledi. Destek oranının durgunluğunda, Japonya'yı Büyük Doğu Japonya Büyük Depremi , Fukuşima Daiichi Nükleer Santral kazasında meydana gelen Büyük Nükleer Kaza ve insan felaketinden kaynaklanan savaştan bu yana yaşanan en büyük kriz karşısında yönetti. Haziran ayında, partinin Liberal Demokrat Parti ve Komeito Partisi'nin bir sonucu olarak Kabine'ye olan güveni şüphesiz ki, parti içinde neredeyse hiçbir şekilde karşılanamayan ve hiçbir güvence planını reddeden bir harekete sahip oldu. ek bütçe önerisi, yenilenebilir enerji faturası kurulmasıyla birlikte Ağustos ayında genel olarak istifa etti. Yoshihiko Noda, hemen ardından düzenlenen Demokrat Parti seçimleri olarak seçildi, Ulusal Meclis'te halefi başbakan olarak seçildi, Yoshihiko Noda kabine kuruldu. → Demokratik Parti
→ İlgili ürünler Eko Noktalar | Naoto Kan | Nükleer Santral İnceleme Komitesi | TPP | Japonya | Noda Yoshihiko | Matsumoto Kenichi
politikacı. Yamaguchi Eyaletinde doğdu. Tokyo Teknoloji Enstitüsü'nden mezun oldu. Bir patent ofisi açarken, Ichikawa Fusae'nin destek hareketine katılıyorum ve politik bir faaliyet başlatıyorum. 1977'de Edata ve arkadaşları ile birlikte bir sosyal vatandaş federasyonu kurdu. 1977'de, Temsilciler Meclisi üyesi, 1980'de. 1994'te PRESTO adlı yeni partiye taşındım. 1996'dan beri sivil akademisyenler olarak bilinen Rashitaro Hashimoto kabine kadar kalınlaştı ve HIV davası için Sağlık ve Refah Bakanlığı adına davacıların yetkilileri refah yönetimi reformundan ötürü özür diledi. 1996 yılının Eylül ayında, Yukio Hatoyama ve diğerleriyle birlikte bir Demokrat Parti kurdu ve Hatoyama ile temsilci oldu (Eylül 1997'de Sayın Kan, Genel Sekreter Hatoyama'ya devredildi). 1998'de, yeni <Demokrat Parti> 'nin oluşumunu temsilci olarak devraldı, ancak Eylül 1999 seçimlerinde Yukio Hatoyama'ya kaybetti. 12 Mayıs 2002, Hatoyama, istifa temsilcilerinden sonra, parti genel başkanı seçildi, Liberal Parti , Eylül 2003'te Liberal Parti lideri Ichiro Ozawa ile anlaşma yaparak Demokrat Parti ile birleşti. Mayıs 2004'te parti temsilcisi tarafından istifa etti. kendi emeklilik maaşına katılmamak. Katsuya Okada'nın 2005'te üst ev seçiminin yenilgiye uğratılmasına istinaden, ulusal seçimlerde Maeji Maehara'ya karşı savaşıyor ama yeniliyor. 2006 yılında Maehara'dan istifaya yanıt olarak, Ichiro Ozawa ulusal seçimler için mücadele etti, ancak yenilgiye uğradı. Ağustos 2009'da Temsilciler Meclisi'nin genel seçimlerinde, Japonya Demokrat Partisi isteklerindeki zaferi kazanacak. Eylül 2009'da kurulan Yukio Hatoyama dolabı, Başbakan Yardımcısı ve Kabine Dairesi Başkanı Miyazaki Eyaleti olarak (ulusal stratejiden sorumlu) olarak girdi. Ocak 2010 Açılıştay Maliye Bakanı. 2010 yılının Haziran ayında, Başbakan Yukio Hatoyama'nın istifasını takiben, Demokratik Ulusal Seçim için aday olarak göreve başladı ve baş adaylığı seçiminde 94. Başbakanlığı ataması Naoto Kan kabinesini başlattı. Kamuoyu yoklamalarının başlangıcındaki popülerlik oranı% 60 yüksekti, ancak Temmuz 2010'daki Yukarı Konut seçimlerinde mali yeniden yapılandırma ile ilgili olarak bir tüketim vergisi söz konusuydu ve Demokrat Parti koltukları önemli ölçüde azalttı. Üst ev Çoğunluğu alamayan büküm koşulu devam etti. Ancak, Eylül 2010'da Demokrat Parti seçimlerinde Ichiro Ozawa yenilgiye uğradı ve kabinenin yeniden düzenlenmesi ve Demokrat Parti subaylarının infaz rejimini yeniden kurması. Muhalefet partisi, Mart 2011'de Japonya'nın yeniden inşası ve politikasının yeniden inşası gibi saldırıları ve mali yeniden yapılanma gibi sorunları güçlendirirken, Büyük Doğu Japonya Büyük Depremi ve Fukushima Daiichi Nükleer Santrali'nin savaşından sonra en kötü felaketten muzdaripti. Yaşamı ele geçiren ciddi bir sorunu ele aldı, Ağustos ayında başbakanlık görevinden istifa etmeye zorlandı, yönetimin temelini sarstı, örneğin, hem LDP hem de Komei'nin güvencesizlik planı üzerine Demokrat Parti içindeki Ozawa fraksiyonuyla eşitleme hareketi partiler. Ardılı Demokrat Parti delegesi Yoshihiko Noda'ya , Noda başkanlığındaki Noda Yoshihiko kabinesine , daha sonra Demokrat Parti'den ayrılan Ozawa fraksiyonuna getirildi. Demokrat Parti partiyi kaybetti ve genel seçimlerde büyük bir yenilgi kaybetti. Aralık 2012'de Temsilciler Meclisi Daha sonra, yönetimin ikinci Abe Shinzo kabinesine LDP-Komei koalisyonu tarafından verilmesine karar verildi.
→ İlgili ürünler Okada Katsuya | Keizo Obuchi Kabine | Acil Afet Müdahale Merkezi | Hosono Hoso | Maehara Seiji