Luciola Luteralis

english Luciola luteralis
Aquatica lateralis
Japanese Firefly ヘイケボタル Luciola lateralis.jpg
Scientific classification
Kingdom: Animalia
Phylum: Arthropoda
Class: Insecta
Order: Coleoptera
Family: Lampyridae
Subfamily: Luciolinae
Genus: Aquatica
Species: A. lateralis
Binomial name
Aquatica lateralis
(Motschulsky, 1860)
Synonyms

Luciola lateralis Motschulsky, 1860

genel bakış

Japonca "heike-botaru" olarak bilinen Aquatica lateralis , Rusya, Japonya ve Kore'de bulunan bir ateş böceği türüdür. Eskiden Luciola cinsine yerleştirildi. Larvalar sucul ve pirinç tarlalarında yaşarlar.
Bir tür ateş böceği aile böceği. Japonya, Chishima, Kore, Kuzeydoğu Çin, Doğu Sibirya'da dağıtıldı. İç ve dış uzunluk 9 mm. Siyah, ön göğüs arka şeftali kırmızı ve ortasında siyah çizgi var. Ventral uçta iki düğüm (erkek) veya bir düğüm (dişi) ışık yayar. Larva çeltik tarlalarında ve bataklıklarda yaşar ve yetişkinler Temmuz ve Ağustos aylarında görülür. Luminesans Genji ateş böceklerinden daha zayıftır ve yanıp sönme aralığı uzundur.
→ İlgili ürünler Firefly (firefly)