Julio Cesar Chavez

english Julio Cesar Chavez
Julio César Chávez
Julio Cesar Chavez1 Champ.jpg
Chávez in 1995
Statistics
Real name Julio César Chávez González
Nickname(s)
  • J.C.
  • El César del Boxeo ("The Caesar of Boxing")
  • El Gran Campeón Mexicano ("The Great Mexican Champion")
  • Mr. KO
  • El León de Culiacán ("The Lion of Culiacán")
Weight(s)
  • Super featherweight
  • Lightweight
  • Light welterweight
  • Welterweight
Height 5 ft 7 12 in (171 cm)
Reach 66 12 in (169 cm)
Nationality Mexican
Born (1962-07-12) July 12, 1962 (age 56)
Obregón, Sonora, Mexico
Stance Orthodox
Boxing record
Total fights 115
Wins 107
Wins by KO 86
Losses 6
Draws 2

genel bakış

Julio César Chavez González (İspanyolca telaffuzu: [ˈxuljo ˈsesaɾ ˈtʃaβez ɣonˈsales]; 12 Temmuz 1962 doğumlu), aynı zamanda Julio César Chávez Sr. olarak bilinen, 1980'den 2005'e kadar yarışan Meksikalı bir eski profesyonel boksör.
Üç ağırlık bölümündeki bir çok kez dünya şampiyonu olan Chavez, The Ring dergisi tarafından 1990'dan 1993'e kadar dünyanın en iyi boksörü, İngiliz Sterlini olarak listelendi. Kariyeri boyunca, 1984'den 1987'ye kadar WBA'da WBC süper tüy ağırlığı ünvanını aldı. ve 1987 ve 1989, WBC hafif ağır siklet başlık arasındaki WBC hafif başlıkları iki kez 1989 ve 1996 ve 1991 için 1990 IBF hafif ağır siklet başlığı arasına Ayrıca Halka dergisi ve 1988'den 1989'a kadar çizgisel hafif başlıkları ve çizgisel ışık düzenlenen 1990 ve 1996 yılları arasında iki kez ağır siklet başlığı. Chavez, sırasıyla 1990 ve 1990 yıllarında Amerika Boks Yazarları Derneği ve The Ring tarafından Yılın Savaşçısı seçildi.
Chavez, dünya başlıklarının en başarılı savunma savunması (27, Omar Narváez ile paylaşılan), en çok dövüş kazanan zafer ve dövüşçüler (her ikisi de 31'de) ve en çok dövüş (37); Nakavt tarafından kazanılan ikinci en büyük savunma haklarına sahiptir (21, 23 ile Joe Louis'den sonra). Dövüş rekoru, 1994'te Frankie Randall'a yaptığı ilk profesyonel kaybından önce 89 galibiyet, 0 mağlubiyet ve 1 beraberlikle sonuçlandı, daha önce 1993 yılında Pernell Whitaker ile berabere kadar 87 mücadele galibi oldu. Chavez 1993'te Greg Haugen'i yenerek kazanmıştı. Estadio Azteca boks maçı için en büyük katılımın rekorunu kırdı: 132.274.
O Son 80 Yılın Halkası' ın "80 En Fighters üzerinde ESPN "Tüm Zamanların 50 Büyük Bokserlere" listesinde ve 18'inde BoxRec, # 24 tarafından, pound için 17 iyi tüm zamanların boksör, sterlin olarak sıralandığını ". 2010 yılında Sınıf Sınıfı için Uluslararası Boks Onur Listesi'ne girdi. Şu anki boksörler Omar Chavez ve eski WBC orta sıklet şampiyonu Julio César Chavez'in babası.
İş ismi
Eski Profesyonel Boksör Eski WBC Dünya Genç Welter Ağırlık Şampiyonu

Vatandaşı olduğu ülke
Meksika

Doğum günü
12 Temmuz 1962

Doğum yeri
Ciudad Obregon

Gerçek ad
Chavez Gonzalez Julio Cesar

Ödül kazanan
Yılın En İyi Oyuncusu (1992)

Kariyer
10 yaşında boks yapmaya başladı ve 15 savaş, 14 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldı. Şubat 1980 profesyonel tanıtımı. '84 WBC Dünya Genç Hafif Şampiyonu, '87 WBA Dünya Hafif Şampiyonu, '88 Dünya Hafif Birlik Şampiyonu, '89 WBC Dünya Genç Welterweight Şampiyonu, '90, '90 Mart: IBF Dünya Genç Welterweight Şampiyonu ve art arda üç şampiyonluk kazandı. Eylül 1993'te WBC dünya ağır siklet şampiyonu Parnell Whittaker (ABD) ile dört sınıf bir zafer kazandı. '94 Ocak ayında WBC Jr. Welterweight maçında Frankie Randale (ABD) kararı kaybetti, ancak 13. savunmasında başarısız oldu, ancak Mayıs unvanını geri aldı. '95 Eylülünün beşinci savunması. Haziran 1996 Oscar De La Hoya'ya (ABD) kayın ve savunmada başarısız olun. Eylül '98'de tekrar De La Hoya'ya kaybedildi ve geri dönmedi. 2000 yılının Temmuz ayında, WBC Süper Hafif Başlık Maçında şampiyon olan Konstantin Jou'yu (Avustralya) yenerek istifa etti. Toplam puan: 110 galibiyet 103 galibiyet (86 KO) 5 kaybı 2 yarık. 3. sınıfı kazanan Meksika'nın ulusal bir kahramanı olarak popüler ve serin ve sert bir beyin grubu olarak "şampiyon şampiyon" olduğu söyleniyor. 2011 Uluslararası Boks Onur Listesi. En büyük oğlu Julio Cesar Chavez Jr. da profesyonel bir boksör oldu ve Mayıs 2011'de WBC Middleweight Unvanını devraldı. Baba ve oğul kralının doğuşu tarihte beşinci oldu.