Awaji bebek

english Awaji doll
Awaji
Native name: 淡路島 Awaji-shima
Location-of-Awaji-island-en.png
Map of Awaji Island
Awaji is located in Japan
Awaji
Awaji
Location in Japan
Geography
Location Seto Inland Sea
Coordinates 34°23′N 134°50′E / 34.383°N 134.833°E / 34.383; 134.833Coordinates: 34°23′N 134°50′E / 34.383°N 134.833°E / 34.383; 134.833
Area 592.17 km2 (228.64 sq mi)
Length 53 km (32.9 mi)
Width 28 km (17.4 mi)
Highest elevation 606 m (1,988 ft)
Administration
Japan
Prefecture Hyōgo Prefecture
Demographics
Population 157,000 (2005)
Pop. density 265 /km2 (686 /sq mi)
Ethnic groups Japanese

genel bakış

Awaji Adası ( 淡路島 , Awaji-shima ) Honshū ve Şikoku adaları arasında Seto Inland Denizi'nin doğu kesiminde, Japonya'nın Hyōgo bölgesinde bir adadır. Ada, 592.17 kilometrekarelik bir alana (228,64 mil kare) sahip ve İç Deniz'in adalarının en büyüğüdür.
Bu iki ada arasında bir geçiş olarak, Awaji orijinal olarak "Awa'ya giden yol" anlamına geliyor. Bu bölge, şimdi Tokushima Eyaletinin bir parçası olan Naruto Boğazı'nın Shikoku tarafını çevreliyor.
Awajishima'da kukla oyna. Kökeni bilinmiyor. 1570 yılında yasak döneminde hizmet veren Uemura (Genura) Genjino'nun bir koltuğuna ek olarak, çok sayıda yer vardı ve aynı zamanda seyahat etti. "Okina" ve "Muyu (Ebisu) Mai" eski bir geleneği bir arada bırakırlar, fakat Bunraku'nun etkisinden dolayı üç kişi gönderilmiştir. Bebeğin başı (Kashira), Bunraku'dan daha büyük, Bunraku'da bırakılmayan eski şarkıları bırakıyor.
→ İlgili öğeler Kukla Joruri | Mihara [Kasaba]