stingray

english stingray
Red stingray
Japan stingrays.jpg
Conservation status

Near Threatened (IUCN 3.1)
Scientific classification
Kingdom: Animalia
Phylum: Chordata
Class: Chondrichthyes
Subclass: Elasmobranchii
Order: Myliobatiformes
Family: Dasyatidae
Genus: Hemitrygon
Species: H. akajei
Binomial name
Hemitrygon akajei
(J. P. Müller & Henle, 1841)
Synonyms

Trygon akajei J. P. Müller & Henle, 1841

ringkasan

  • ray sinar yang besar dengan duri barisan besar berhampiran pangkal ekor cambuk yang tipis yang mampu menimbulkan luka yang teruk

Gambaran keseluruhan

Penyu merah ( Hemitrygon akajei ) adalah spesies ikan pari dalam keluarga Dasyatidae, yang terdapat di barat laut Lautan Pasifik dari Jepun, Korea, dan China, dan mungkin di tempat lain. Ia terutamanya mendiami habitat cetek, berpasir dekat pantai, dan telah diketahui memasuki air payau. Pucat merah mempunyai cakera cakera dada berbentuk berlian dan mendapat nama biasa dari bahagian bawah orennya yang cerah; terdapat juga tompok oren di pelbagai tempat pada permukaan atasnya. Kebanyakan individu tidak melebihi 1 m (3.3 kaki).
Memberi makan terutamanya pada ikan krustasea dan ikan betina, ikan pari merah memainkan peranan penting ekologi sebagai pemangsa puncak dalam persekitarannya. Pengeluaran semula adalah viviparous aplacental, dengan wanita melahirkan 1 atau sehingga 10 pups pada satu masa. Ikan pari merah dihargai sebagai makanan di Jepun; Jumlah besar ditangkap sebagai bycatch dan dibawa ke pasaran, yang kelihatannya menyebabkan penurunan populasi spesies tidak stabil ini. Akibatnya, Kesatuan Antarabangsa untuk Pemuliharaan Alam (IUCN) telah menilai ia sebagai Terancam Terancam.
Ikan keluarga ikan. Nama serantau Stingray dll Panjang badan mencapai 1 m, dan bahagian ekor adalah 1.5 hingga 2 kali. Ia adalah perkara biasa di pantai Jepun, terutamanya Selatan Jepun ~ pantai Guangdong China. Terdapat satu atau lebih duri besar pada ekor, ia menyakitkan sedikit apabila ia ditikam. Kelahiran janin kira-kira 10 ekor pada musim panas. Ia lazat pada musim panas dan hambar pada musim sejuk. Saya menjadikannya penyerap atau membakarnya dan memakannya.
→ Lihat juga ikan pari