Universiti Tokyo

english The University of Tokyo
University of Tokyo
東京大学
UnivOfTokyo logo.svg
Latin: Universitas Tociensis
Former names
Imperial University (1886–1897)
Tokyo Imperial University (1897–1947)
Type Public (National)
Established 1877
Academic affiliations
IARU
APRU
AEARU
AGS
BESETOHA
AALAU
President Makoto Gonokami
(五神真)
Academic staff
2,429 full-time
175 part-time
Administrative staff
5,779
Students 28,697
Undergraduates 14,274
Postgraduates 13,732
Doctoral students
6,022
Other students
747 research students
Location Bunkyō, Tokyo, Japan
Campus Urban
Colors Light Blue     
Athletics 46 varsity teams
Website www.u-tokyo.ac.jp
UnivOfTokyo logo full.svg

Gambaran keseluruhan

Koordinat: 35 ° 42'48 "N 139 ° 45'44" E / 35.71333 ° N 139.76222 ° E / 35.71333; 139.76222
Sebuah universiti nasional yang beribu pejabat di Bunkyo Ward, Tokyo. Asal adalah tempat pembukaan dan pejabat perubatan ( institut perubatan Barat ) yang ditubuhkan oleh shogun Edo. Sekolah Penyusunan Semula Tokyo dan Sekolah Perubatan Tokyo, yang kedua-duanya adalah pengganti mereka, digabungkan, dan pada tahun 1877 Universiti Tokyo telah ditubuhkan sebagai universiti awam pertama di Jepun. Menjadi Universiti Imperial pada tahun 1886, Tokyo Imperial University pada tahun 1897, dinamakan semula sebagai Universiti Tokyo pada tahun 1947. Ia menjadi sebuah universiti baru dengan mengintegrasikan tinggi pertama pada tahun 1949 (ditubuhkan pada tahun 1886), sekolah menengah Tokyo (1921) dan lain-lain. Peralihan kepada syarikat universiti negara dari April 2004. Pendidikan, ayat, pendidikan, undang-undang, ekonomi, sains, perubatan, perubatan, kejuruteraan, jabatan pertanian (sehingga April 2012). Institut penyelidikan seperti pejabat penyusunan bahan sejarah, sains sosial, maklumat sosial, budaya Oriental, sains perubatan, gempa bumi, teknologi pengeluaran, nuklear, sifat fizikal dan lain-lain.
→ Related items Akamono | Kolej timur | Universiti Timur | Kolej selatan | Hongo