Amerika · Dalam Talian [Syarikat]

english America · Online [Company]
AOL
AOL logo.svg
AOL 770.jpg
AOL Headquarters, 770 Broadway, New York City
Formerly
Control Video Corporation (1983–85)
Quantum Computer Services (1985–91)
America Online (1991–2009)
Type
Subsidiary
Founded 1983; 35 years ago (1983) (as Control Video Corporation)
2009 (2009) (as AOL Inc.)
Founders
  • Marc Seriff
  • Steve Case
  • Jim Kimsey
  • William von Meister
Headquarters 770 Broadway, New York City, New York, United States
Area served
Worldwide
Key people
Tim Armstrong
(CEO)
Services Web portal and online services
Owner Verizon
Number of employees
5,600
Parent Independent
(1983-2000, 2006-2015)
(AOL) Time Warner
(2000–2006)
Verizon Communications/Oath Inc.
(2015–present)
Website aol.com

Gambaran keseluruhan

AOL (dahulunya sebuah syarikat yang dikenali sebagai AOL Inc. , yang pada asalnya dikenali sebagai America Online , dan digayakan sebagai Aol. ) Adalah portal web dan penyedia perkhidmatan dalam talian yang berpangkalan di New York. Ia adalah jenama yang dipasarkan oleh Oath, anak syarikat Verizon Communications.
Perkhidmatan ini menyusun sejarahnya kepada perkhidmatan dalam talian yang dikenali sebagai PlayNET, yang menjadi tuan rumah permainan berbilang pemain untuk Commodore 64. PlayNET melesenkan perisian mereka ke perkhidmatan baru, Quantum Link (Q-Link), yang dilancarkan pada bulan November 1985. MainNET ditutup turun sejurus selepas itu. Perkhidmatan Q-Link awal adalah serupa dengan PlayNET yang asal, tetapi dari masa ke masa Q-Link menambah banyak perkhidmatan baru. Ketika klien PC IBM yang baru dikeluarkan, syarikat itu memfokuskan pada perkhidmatan bukan permainan dan melancarkannya di bawah nama America Online. Q-Link yang asal dimatikan pada 1 November 1995, sementara AOL berkembang menjadi perkhidmatan dalam talian yang terbesar, mengetepikan pemain yang mantap seperti CompuServe dan The Source. Menjelang 1995, AOL mempunyai kira-kira 20 juta pengguna aktif.
AOL adalah salah satu pelopor awal Internet pada pertengahan 1990-an, dan jenama paling terkenal di web di Amerika Syarikat. Ia pada asalnya menyediakan perkhidmatan dial-up kepada berjuta-juta rakyat Amerika, serta menyediakan portal web, e-mel, mesej segera dan kemudian pelayar web berikutan pembelian Netscape. Pada ketinggian popularitinya, ia membeli konglomerat media Time Warner dalam penggabungan terbesar dalam sejarah AS. AOL dengan pantas merosot selepas itu, sebahagiannya disebabkan oleh kemerosotan dailan dan kenaikan jalur lebar. AOL akhirnya berputar dari Time Warner pada tahun 2009, dengan Tim Armstrong melantik CEO baru. Di bawah kepimpinannya, syarikat itu melabur dalam jenama media dan teknologi pengiklanan.
Pada 23 Jun, 2015, AOL diperolehi oleh Verizon Communications untuk $ 4.4 bilion. Pada bulan-bulan berikutnya, AOL juga membuat perjanjian dengan Microsoft dan memperoleh beberapa sifat teknologi, termasuk Millennial Media dan Kanvas untuk meningkatkan keupayaan berteknologi tinggi mereka.
Singkatan AOL. Sambungan internet terbesar / syarikat komunikasi komputer peribadi. Ditubuhkan pada tahun 1985, ia mula berkhidmat pada tahun 1995 Jerman, 1996 UK, Kanada, Perancis, 1997 Jepun. Pada tahun 1998 ia memperoleh syarikat komunikasi PC kedua terbesar di dunia Compu Saab dan menjadi syarikat telekomunikasi terbesar di dunia. Selain itu, mereka mengumumkan pengambilalihan Netscape Communications of Internet · pelayar web, dan mereka juga secara aktif mengambil bahagian dalam televisyen interaktif, mengembangkan perniagaan secara aktif. Pada Januari 2000 saya mengumumkan penggabungan dengan Time Warner . Pada bulan Januari 2001, Suruhanjaya Komunikasi Persekutuan AS (FCC) meluluskan penggabungan kedua-dua syarikat itu, syarikat media komprehensif terbesar dunia <AOL Time Warner> dilahirkan. Walau bagaimanapun, prestasi ini merosot disebabkan penangguhan dalam pengendalian jalur lebar, dan lain-lain. Pada tahun 2002 nama syarikat itu telah dikembalikan kepada Time Warner.
Item yang berkaitan Warner / Brothers [Syarikat]