Nikolaev

english Nikolaev
Andriyan Nikolayev
Andriyan Nikolayev 1976.jpg
Andriyan Nikolayev in 1976
Cosmonaut
Nationality Soviet
Born (1929-09-05)5 September 1929
Shorshely, Russian SFSR, Soviet Union
Died 3 July 2004(2004-07-03) (aged 74)
Cheboksary, Chuvashia, Russia
Other names
Andriyan Grigoryevich Nikolayev
Other occupation
Pilot
Rank Major General, Soviet Air Force
Time in space
21d 15h 20m
Selection Air Force Group 1
Missions Vostok 3, Soyuz 9
Mission insignia
Vostok3-4patch.png

Gambaran keseluruhan

Andriyan Grigoryevich Nikolayev (Chuvash dan Rusia: Андриян Григорьевич Николаев ; 5 September 1929 - 3 Julai 2004) adalah angkasawan Soviet. Dia seorang Chuvash etnik.
Bandar pelabuhan Ukraine . Nama Ukraine adalah Mykolayiv Mykolayiv. Ia berhadapan dengan Laut Hitam (muara Sungai Bougu), industri seperti pembuatan kapal, jentera, pemprosesan makanan dijalankan. Ditubuhkan pada tahun 1784, ia menjadi pangkalan pembinaan kapal di selatan 1788. 490 7032 orang (2012).