Benjamin Pech

english Benjamin Pech
Paris Opera Ballet
Paris Opera Ballet (Transparent) Logo.png
Opéra national de Paris
General information
Name Paris Opera Ballet
Local name Ballet de l'Opéra de Paris
Previous names
  • Académie d'Opéra
  • Académie Royale de Musique
  • Académie Impériale de Musique
  • Théâtre National de l'Opéra
Year founded 1669
Principal venue Palais Garnier,
Place de l'Opéra,
Paris, 9th arrondissement,
France
Website https://www.operadeparis.fr/
Senior staff
Administrator Flavien Moglia
Director Aurélie Dupont
Artistic staff
Ballet Master in Chief
  • Clotilde Vayer (Present)
  • Laurent Hilaire (2011–2014)
  • Patrice Bart (1990–2011)
Other
Associated schools Paris Opera Ballet School
Formation Étoile
Premier Danseur
Sujet
Coryphée
Quadrille

Gambaran keseluruhan

Ballet Opera Paris (Perancis: "Ballet de l'Opéra national de Paris") adalah bahagian integral dari Paris Opera dan syarikat balet kebangsaan yang tertua. Bersama Ballet Mariinsky, Moscow Bolshoi Ballet dan London Royal Ballet dianggap sebagai salah satu dari empat perusahaan balet paling terkenal di dunia.
Sejak Ogos 2016 syarikat itu telah berada di bawah arahan Aurélie Dupont, "Directrice de la Danse".
Syarikat balet terdiri daripada 154 penari, di antaranya 17 Danseurs Étoiles. Penari utama memberikan 180 persembahan tarian setiap tahun, terutamanya di Palais Garnier.
Sama seperti berprestij sebagai Paris Opera Ballet adalah sekolah tariannya, Paris Opera Ballet School (Perancis: "École de danse de l'Opéra national de Paris"), dianggap sebagai salah satu sekolah tarian terbaik di dunia. Murid-murid mantannya telah memenangi rekod 20 anugerah Benois de la Danse. Sekolah itu menyambut ulang tahunnya pada tahun 2013.
Persaingan untuk masuk ke kedua-dua institusi sangat sengit. Diiktiraf di sana, untuk lulus peperiksaan tahunan kompetitif pada bulan Mei, dan untuk menghadiri sekurang-kurangnya dua kelas akhir pada dasarnya wajib bagi penari yang memasuki Balet Opera Paris.
95% daripada penari yang diterima di Paris Ballet Company Paris adalah Perancis.
Tajuk kerja
Ballet penari Paris Opera Ballet Etoile

Negara Kewarganegaraan
Perancis

Hari Lahir
3 April 1974

Tempat lahir
Beziers

Latar belakang akademik
Paris Ballet School

Pemenang anugerah
Grand Prix Pertandingan Purisetukaya (1994)

Kerjaya
Memasuki Paris Opera Ballet School pada tahun 1986 dan menyertai Opera Ballet di '92. Beliau telah dilantik Etoile di Shanghai pada 2005, selepas '94 Corife dan '97 Premiere Dansur. Repertoar utama termasuk "Don Quijote" dan "Giselle" Nureev, Petit "The Woman of Arles" dan "Clavigo", "Pachita" Racott, "Tsubaki" Neumeier dan Bonbana "The Afternoon of Maki".