meningkat

english rose
Rose
Rosa rubiginosa 1.jpg
Rosa rubiginosa
Scientific classification e
Kingdom: Plantae
Clade: Angiosperms
Clade: Eudicots
Clade: Rosids
Order: Rosales
Family: Rosaceae
Subfamily: Rosoideae
Genus: Rosa
L.
Species

See List of Rosa species

Synonyms
  • Hulthemia Dumort.
  • ×Hulthemosa Juz. (Hulthemia × Rosa)

ringkasan

  • warna merah jambu berdebu
  • wain meja merah jambu dari anggur merah yang kulitnya dikeluarkan selepas penapaian bermula
  • mana-mana pokok renek genus Rosa yang menanggung bunga mawar

Gambaran keseluruhan

Mawar adalah tumbuhan berbunga lama dari genus Rosa , dalam keluarga Rosaceae, atau bunga yang dibawanya. Terdapat lebih daripada tiga ratus spesies dan ribuan kultivar. Mereka membentuk sekumpulan tumbuhan yang boleh mendirikan semak, memanjat atau mengikat dengan batang yang sering bersenjata dengan prickles tajam. Bunga bervariasi dalam saiz dan bentuk dan biasanya besar dan mempesonakan, dalam warna-warna dari putih hingga kuning dan merah. Kebanyakan spesies berasal dari Asia, dengan jumlah yang lebih kecil yang berasal dari Eropah, Amerika Utara, dan Afrika barat laut. Spesies, kultivar dan kacukan semuanya ditanam secara meluas untuk kecantikannya dan sering harum. Mawar telah memperoleh kepentingan kebudayaan di banyak masyarakat. Tumbuh tumbuhan berkisar dari saiz, padat, mawar kecil, hingga pendaki yang boleh mencapai ketinggian tujuh meter. Spesis yang berbeza hibrid dengan mudah, dan ini telah digunakan dalam pembangunan pelbagai bunga mawar.
Nama rose berasal dari Perancis, dirinya daripada Latin rosa, yang mungkin dipinjam dari Oscan, dari ρόδον rhodon Greek (Aeolic βρόδον wródon), sendiri dipinjam dari Old Persian wrd- (wurdi), yang berkaitan dengan varəδa Avestan, wad Sogdian, perang Parthian .
Kota autonomi Britain. Makna asal kata itu ditubuhkan sebagai tambahan kepada tempat sekitar tembok istana dan tempat pasar dibuka. 12, Sejak abad ke-13, para graduan secara beransur-ansur menguatkan keperibadian yang bebas daripada kejiranan yang diberikan hak istimewa bidang kuasa dan kepribadian yuridis dari raja atau tuan. Pada masa yang sama wakil-wakilnya telah dipanggil ke Kongres, yang membentuk Dewan Perwakilan dengan wakil-wakil daerah itu , bunga mawar itu berarti sebuah kota dengan hak memilih anggota Dewan Perwakilan Rakyat. Tetapi selepas struktur perindustrian dan pengagihan penduduk di UK berubah, hak ini untuk memilih parlimen tidak dinafikan, maka kawasan yang rosak (Rotten / Rose) tertakluk kepada kutukan. Dengan pembaharuan pentadbiran tempatan pada tahun 1974, semua mawar dimansuhkan kecuali Great London dan ia memberi kuasa kepada daerah yang baru ditubuhkan. → bandar zaman pertengahan
Pelukis Itali. Beliau lebih tua dari Boccioni dan Severini dan secara bebas mengejar masalah ruang dan bentuk senaman, tetapi bersetuju dengan inti futuris yang bersemangat memuji kecepatan dan pergerakan rasa, ikut serta. Kerja wakil "Dinamikisme anjing yang dihubungkan ke rantai" (1912), pergerakan kaki dan rantai anjing, dan pergerakan kaki pemilik diletakkan di layar sebagai senaman serentak, dan perwakilan contoh gaya lukisan futuristik menjadi.
Seorang humanis Itali. Ia terkenal kerana membuktikan bahawa <sumbangan sumbangan Constantine>, yang dianggap sebagai asas untuk legitimasi pemerintahan pontif Rom, adalah pernyataan palsu. Terdapat banyak tulisan seperti buku kebangkitan epikrosis "teori kenikmatan", kajian klasik empirik "Tentang keanggunan Latin", penerangan sejarah yang sangat baik "sejarah Naples".
→ Related Items Surat Isidol Palsu Isidols