Wu Ru-jun

english Wu Ru-jun
Wu Rujun
Born (1963-08-12) August 12, 1963 (age 55)
Nanjing, Jiangsu, China
Occupation
  • Musician
  • composer
  • director
  • actor
Years active 1984–
Musical career
Genres
  • Peking opera
  • film score
Instruments Jinghu
Labels Avex Io
Website
  • Official website
  • Official profile

Gambaran keseluruhan

Wu Rujun ( 呉 汝俊 , Ū Rūchin , lahir 12 Ogos 1963, di Nanjing, Jiangsu, China) adalah seorang pemuzik Cina dan pemain jinghu.
Tajuk kerja
Pemain Kyoko pemain drama Shinkyo

Negara Kewarganegaraan
China

Hari Lahir
12 Ogos 1963

Tempat lahir
Nanjing

alias
Mainkan nama = 呉 Higashiyama

Latar belakang akademik
Lulus dari Akademi Drama China

Kerjaya
Seorang komposer, bapa seorang pemain Kyofu (Chinfu), dan seorang ibu seorang pelakon Kyogyou, dia belajar alat muzik klasik dari usia sembilan tahun. Pada usia 11 dia menyertai Orkestra Kebangsaan (Pegawai Awam Kebangsaan), dan pada usia 13 tahun, dia memasuki China Academy of Dramatic Music mengatasi kadar persaingan kira-kira 10,000 kali. Pada masa yang sama dia lulus dari kelas atas, dia milik Akademi Gyeongyeonggung Cina, puncak tertinggi di Wilayah Gyeonggi China. Aktif sebagai pelakon drama Kyoto kelas nasional, memainkan bentuk perempuan dengan suara yang indah yang disebut "suara emas". Dia juga berfungsi sebagai solo solo Kyo-Ku. Pada tahun 1986, beliau menulis sebuah lagu yang bernama "King Hu Light Music", yang dianggap muzik baru Cina, dan membuat hit besar. Pada usia 24 tahun ke Akademi Akademi Drama Cina. Berkahwin dengan penyelidik wanita Jepun di '88. Menetap di Jepang dari April 1989, dan menyebarkan musik ringan Kyo-Ko ke dunia yang berpusat di Fukuoka. Pada masa yang sama, beliau mencadangkan "Teater Shinkyo", menggabungkan kostum kontemporari dan muzik, dan menyelesaikan "Jonan Wang". Mengadakan konsert untuk ulang tahun ke-25 hiburan di Fukuoka pada '98 dan membuat debut Jepun. Dari tahun yang sama, mereka akan mengadakan drama baru di Jepun dan China. Pada tahun 2001, beliau memainkan peranan penting dalam draf asal "Saiki Akira dan Abe Naka Maro" dan memenangi hadiah. Debutnya dalam album "It's For You" pada tahun 2002, dan melancarkan lagu tema "Kotoki Reiko" filem bersama Jepun-China "Kunisame Battle". 2003 Grand Prize Cekap Jepun Jepun Anugerah Istimewa Ulang Tahun 30 Tahun Peringatan Jepun-China. Pada tahun 2005, beliau muncul dalam drama NHK "Daika Renewal" dengan peranan Fuyu Eku, dan menyertai muzik pada drama NHK Taiga "Yoshitsune". Pada tahun 2008, beliau mengarang lagu pengiring "Nijido" yang digunakan oleh Yuko Tsurumi, wakil dari Sukan Olimpik Beijing Wanita Jepun, dalam pergerakan Yuka. Beliau juga memberikan nasihat mengenai koreografi. Penampilan lain termasuk "The Tanabata Monogatari", CD "Resonance", "Yumego", "ASIAN BREEZE Spring, Summer, Fall, Winter", dan album terbaik "Briege".