Joaguin M. Elizalde

english Joaguin M. Elizalde
Joaquín Miguel D. Elizalde
Joaquin Miguel Elizalde.png
Secretary of Foreign Affairs
In office
April 18, 1952 – December 30, 1953
President Elpidio Quirino
Preceded by Carlos P. Romulo
Succeeded by Carlos P. Garcia
In office
April 17, 1948 – January 6, 1950
Preceded by Elpidio Quirino
Succeeded by Carlos P. Romulo
Resident Commissioner to the U.S. House of Representatives from the Philippine Islands
In office
September 29, 1938 – August 9, 1944
Preceded by Quintin Paredes
Succeeded by Carlos P. Romulo
Personal details
Born
Joaquín Miguel Elizalde Díaz

(1896-08-02)August 2, 1896
Manila, Captaincy General of the Philippines
Died February 9, 1965(1965-02-09) (aged 68)
Washington, D.C., United States
Military service
Allegiance  Philippines
Branch/service Philippine Commonwealth Army
Rank Major
Battles/wars World War II

Gambaran keseluruhan

Joaquín Miguel "Mike" Díaz Elizalde (2 Ogos 1896 - 9 Februari 1965) adalah seorang negarawan Filipina.


1896.8.2-?
Diplomat Filipina.
Bekas, Menteri Luar Filipina.
Setelah menjadi duta ke Amerika Syarikat pada tahun 1946, beliau menjadi Menteri Luar Negeri di '51. Semasa pendudukan Jepun, beliau berkhidmat sebagai wakil rejim buangan Quezon di Amerika Syarikat.