Macy Department Store [Syarikat]

english Macy Department Store [Company]
Macy's
Macys logo.svg
Macys dep store.JPG
Macy's Herald Square, the flagship store (2010)
Formerly
R. H. Macy & Co.
Type
Subsidiary
Industry Retail
Founded October 28, 1858; 159 years ago (1858-10-28) in New York City, New York, U.S.
Founder Rowland Hussey Macy
Headquarters Herald Square, New York City, New York, U.S.
Number of locations
669 (2017)
Areas served
  • United States
  • Puerto Rico
  • Guam
Key people
Hal Lawton (President)
Products
  • Clothing
  • footwear
  • accessories
  • bedding
  • furniture
  • jewelry
  • beauty products
  • housewares
Parent Macy's, Inc.
Subsidiaries

Macy's Furniture Gallery

Bloomingdale's
Website macys.com

Gambaran keseluruhan

Macy's (asalnya RH Macy & Co. ) (diisytiharkan sebagai macys ) adalah rantaian kedai jabatan Amerika yang diasaskan pada tahun 1858 oleh Rowland Hussey Macy. Ia menjadi satu bahagian dari Kedai-kedai Pustaka yang berpangkalan di Cincinnati pada tahun 1994, di mana ia bergabung dengan rantaian kedai jabatan Bloomingdale; syarikat induk itu dinamakan semula sebagai Macy's, Inc. pada tahun 2007. Pada tahun 2015, Macy adalah syarikat gedung jabatan AS terbesar dengan jualan runcit. Sehingga 2017, terdapat 669 kedai serba lengkap dengan papan nama Macy yang beroperasi di seluruh Amerika Syarikat, Puerto Rico, dan Guam. Kedai utama terletak di Herald Square di daerah New York City Manhattan.
Macy telah menganjurkan Parade Hari Kesyukuran Macy tahunan di New York City sejak tahun 1924 dan telah menaja pameran kembang api tahunan keempat dari bandar sejak tahun 1976. Macy's Herald Square adalah salah satu kedai serbaneka terbesar di dunia. Kedai utama merangkumi hampir keseluruhan blok Kota New York, yang menampilkan kira-kira 1.1 juta kaki persegi ruang runcit, termasuk ruang tambahan untuk pejabat dan penyimpanan, dan berfungsi sebagai titik akhir untuk perayaan Hari Kesyukuran tahunan Macy. Nilai Herald Square telah dianggarkan sekitar $ 3 bilion.
Dikenali sebagai kedai jabatan perwakilan di Amerika Syarikat, New York. Diasaskan pada 1858. Pembangunan Tunai dengan prinsip harga rendah dan publisiti aktif. Di bawah pejabat ibu pejabat New York, ia berkembang kira-kira 155 kedai serbaneka dan 50 kedai khusus di seluruh negara, tetapi ia diperolehi oleh Jabatan Pertanian Bersekutu pada bulan Disember 1994.