Pulau Hijau, Taiwan

english Green Island, Taiwan
Green Island
Native name:
綠島
Luzon Strait n7184.jpg
Green Island, shown as Samasana
Green I. is located in Taiwan
Green I.
Green I.
Green Island in Taiwan
Geography
Location Philippine Sea
Coordinates 22°40′00″N 121°28′59″E / 22.6667°N 121.483°E / 22.6667; 121.483Coordinates: 22°40′00″N 121°28′59″E / 22.6667°N 121.483°E / 22.6667; 121.483
Area 15.092 km2 (5.827 sq mi)
Administration
Republic of China
Township Lüdao
County Taitung
Demographics
Ethnic groups Amis, Han

Gambaran keseluruhan

Green Island , yang juga dikenali dengan nama lain, adalah pulau gunung berapi kecil di Lautan Pasifik sekitar 33 km (21 mi) dari pantai timur Taiwan. Ia adalah 15.092 km (5.83 meter persegi) pada pasang surut dan 17.329 km (6.69 meter persegi) pada air surut, menjadikannya pulau ketujuh terbesar di Republik China. Pulau ini ditadbir sebagai Perbandaran Lyudao , sebuah bandar perbandaran Taitung County dan salah satu daripada dua daerah luar pesisir daerah (yang lain ialah Pulau Orkid). Pulau itu pernah berkhidmat sebagai koloni penolong untuk tahanan politik semasa tempoh undang-undang tentera Taiwan, walaupun pada hari ini ia dikenali sebagai hotspot pelancong.

Sebuah pulau terletak 25km timur Taitung City, tenggara Taiwan, Taiwan. Juga dipanggil Pulau Hijau. Kawasan sekitar 15km 2. Ia adalah pulau gunung berapi yang dimiliki oleh Gunung Api yang terus dari Filipina dengan Lanshiyo berdekatan. Penduduk adalah Han, dan dalam hal ini Takayama Ia berbeza dengan keluarga Yami. Mata pencaharian adalah pertanian dan perikanan. Ladang beras digunakan untuk pertanian, dan ikan terbang terutamanya digunakan untuk memancing.
Ikuo Nishimura