Salena Jones

english Salena Jones
Salena Jones
Salena Jones (1970).jpg
Salena Jones (1970)
Background information
Birth name Joan Elizabeth Shaw
Also known as Joan Shaw
Born (1930-01-29) January 29, 1930 (age 89) (disputed)
Newport News, Virginia, United States
Genres Jazz, cabaret, R&B
Occupation(s) Vocalist
Years active 1949–present
Labels Savoy, MGM, Regal, Abbey, Coral, Gem, Jaguar, ABC-Paramount, Sue, CBS, JVC Victor
Associated acts Keith Mansfield (husband)
Website SalenaJones.com

Gambaran keseluruhan

Salena Jones (lahir Joan Elizabeth Shaw , 29 Januari 1930, 1938 atau 1944) adalah seorang penyanyi jazz dan kabaret Amerika. Selepas melakukan dan merakam di Amerika Syarikat sebagai Joan Shaw dari akhir 1940-an hingga awal 1960-an, dalam pelbagai gaya termasuk jazz dan R & B, dia berpindah ke England dan sejak itu dilakukan sebagai Salena Jones. Beliau telah melawat di peringkat antarabangsa dan mencatatkan lebih daripada empat puluh album.
Tajuk kerja
Penyanyi Jazz

Negara Kewarganegaraan
USA

Hari Lahir
29 Januari 1944

Tempat lahir
Newport, Virginia

alias
Nama main lama = tunjukkan joan

Kerjaya
Ayah saya adalah tuan Banjo dan ibu saya adalah penyanyi separa profesional. Menyanyi di sebuah gereja sejak usia muda, pada usia 13 tahun, memenangi pertandingan amatur tempatan. Kemudian berpindah ke New York. Menang lagu "September Song" pada pertandingan bakat yang diadakan di Teater Apollo. Bermula untuk muncul di kelab jazz lama yang ditubuhkan Village Vanguard, sambil melepaskan rekod di bawah nama pertunjukan Joan Shaw. Bergerak ke Britain pada tahun 1966, menukar nama panggung ke Salina Jones dan bekerja di Eropah. Mula bernyanyi di Paris, London dan dapatkan pujian. Terdapat juga penampilan televisyen, dan "A Walk In The Black Forest" tunggal adalah hit besar. Selepas melawat Jepun pada '78, dia sering melawat Jepun dan mendapat populariti di Asia Timur. Pada '95 dia mengadakan lawatan AS dengan band termasuk Alan Burns. Album "Salina" yang menyusun lagu J-pop seperti lagu-lagu cover "Those Eyes", "Love and inspiration", "PRIDE", "Marie on Fifth Avenue", dan sebagainya yang mengumpul hits tahun 1970-an ke album . -Things, J ballads, dsb.


1944.12.9-
Penyanyi jazz Amerika.
Dilahirkan di Newport, Virginia.
Ayah saya adalah banjo, pemain gitar, dan ibu saya adalah penyanyi separa profesional. Dia telah berayun sejak kolej dan mengeluarkan album dengan nama Joan Joe. Selepas pergi ke Sepanyol, dia pergi ke England pada '66 dan muncul di restoran teater "Talk of the Town", dan telah diperhatikan, mempunyai program sendiri di televisyen, dan menjadi eksklusif kepada RCA UK di '72. Berkahwin dengan Patrick Rodgers pada tahun '74, datang ke Jepun pada tahun pertama '78, dan merekodkan rakaman pertama pada label JVC di Tokyo yang berikut '79, dan sering melawat Jepun sejak.