Kecederaan

english Injury
Oenanthe javanica
Oenanthe javanica1.jpg
Scientific classification
Kingdom: Plantae
(unranked): Angiosperms
(unranked): Eudicots
(unranked): Asterids
Order: Apiales
Family: Apiaceae
Genus: Oenanthe
Species: O. javanica
Binomial name
Oenanthe javanica
(Blume) DC.
Synonyms
  • Cyssopetalum javanicum Turcz.
  • Dasyloma corticatum Miq.
  • Dasyloma japonicum Miq.
  • Dasyloma javanicum (Blume) Miq.
  • Dasyloma laciniatum (Blume) Miq.
  • Dasyloma latifolium Lindl.
  • Dasyloma subbipinnatum Miq.
  • Falcaria javanica (Blume) DC.
  • Falcaria laciniata (Blume) DC.
  • Oenanthe decumbens Koso-Pol.
  • Oenanthe kudoi Suzuki & Yamam.
  • Oenanthe normanii F.P. Metcalf
  • Oenanthe stolonifera Wall. ex DC
  • Oenanthe subbipinnata (Miq.) Drude
  • Phellandrium stoloniferum Roxb.
  • Sium javanicum Blume

ringkasan

  • salah laku yang melanggar hak orang lain dan secara tidak adil dikenakan
  • suatu tindakan yang menyebabkan seseorang atau sesuatu menerima kerosakan fizikal
  • suatu kemalangan yang mengakibatkan kerosakan fizikal atau kecederaan
  • seorang mangsa tentera kepada anggota tentera akibat pertempuran
  • apa-apa kerosakan fizikal kepada badan yang disebabkan oleh keganasan atau kemalangan atau patah dsb.

Gambaran keseluruhan

Oenanthe javanica , biasanya airdropwort Java , seledri Cina , pennywort India , parsli Jepun , air saderi air dan dropwort air , adalah tumbuhan genus dropwort air yang berasal dari Asia Timur. ( Seledri Cina juga namanya diberikan kepada Apium graveolens var. Secalinum ). Ia mempunyai pengedaran asli yang meluas di Asia yang sederhana dan Asia tropika, dan juga berasal dari Queensland, Australia.
Tumbuhan ini tidak boleh dikelirukan dengan tumbuh-tumbuhan genus Cryptotaenia , yang kadang-kadang disebut "peterseli liar Jepun" ( mitsuba dalam bahasa Jepun).
Istilah peringkat. Mekanisme yang menimbulkan dan merendahkan pelakon dan alat perangsang di bahagian lubang pemotongan (panggung) panggung. Ia dicipta di Kabuki , yang bermaksud menaikkan atau menaikkan dan menurunkannya.