Maxim Vengerov

english Maxim Vengerov
Maxim Vengerov
Native name
Максим Александрович Венгеров
Birth name Maxim Alexandrovich Vengerov
Born (1974-08-20) 20 August 1974 (age 44)
Novosibirsk, Russian SFSR, Soviet Union
Origin Russian SFSR
Genres
  • Classical
  • Chamber music
Occupation(s)
  • Musician
  • Conductor
  • Professor
Instruments Violin, Viola
Years active 1984–present
Labels
  • Teldec
  • EMI Classics
  • VMV (Vengerov Music Vision)
Associated acts Zakhar Bron
Website www.nfbm.com/maxim-vengerov/

Gambaran keseluruhan

Maxim Alexandrovich Vengerov (Bahasa Rusia: Максим Александрович Венгеров , disebut [mɐksʲim ɐlʲɪksandrəvʲɪtɕ vʲɪnɡʲɛrəf]) (lahir pada 20 Ogos 1974 di Novosibirsk) adalah seorang biola, biola, dan konduktor Israel kelahiran Rusia.
Tajuk kerja
Profesor Violinist Royal Academy of Music

Hari Lahir
1974

Tempat lahir
Republik Soviet Rusia Novosibirsk (Rusia)

Pemenang anugerah
Pertandingan Junior Competence Antarabangsa Vienne-A-ski Division No. 1 (1985) Carl Fresh International Violin Competition No. 1-Performance Interpretation Special Award-Audience Award (1990)

Kerjaya
Ayah saya adalah seorang pemain oboe, dan ibu saya adalah seorang konduktor paduan suara. Pada usia lima tahun, beliau memasuki Sekolah Akademik Muzik Attached di bandar Novosibirsk, dan belajar di bawah Zahar Bron. Dilancarkan dengan Novosibirsk Phil pada usia enam tahun. Pemenang Kompetisi Junior Vienna pada usia 10 tahun 1985. Dilaksanakan dengan Orkestra Symphony Nasional Soviet pada '86 dan membuat debutnya Moscow, dan muncul pada konsert pembukaan Pertandingan Antarabangsa Tchaikovsky ke-8 pada tahun yang sama, menarik perhatian peminat muzik dari seluruh dunia. '90 Memenangkan Pertandingan Violin Antarabangsa Carl Fresh. Sejak itu, dia telah berkhidmat di negara-negara lain di Kesatuan Soviet, dan mempunyai topik sebagai "pemain biola jenius". Julai '97 dilantik sebagai utusan khas untuk muzik UNICEF. Pada tahun 2000, beliau dianggap sebagai pemain biola virtuoso terbaik di dunia. Sejak tahun 2005 beliau menjadi profesor biola di Royal Academy of Music di London. Profesor menu dalam kursus dari tahun 2012. Mengumumkan persaraan daripada prestasi kerana kecederaan fizikal pada tahun 2008, tetapi membuka semula aktiviti pada 2013 dengan bersungguh-sungguh. Saya telah ke Jepun sejak tahun 1988. Pada tahun 2015, di bawah tajuk "Maxim Vengelov Festival 2015", mereka melakukan aktiviti bercita-cita tinggi seperti "Sheera Zard" dan persembahan lain di Taku Gakuen Orchestra.