Titisan arang batu

english Coal tit
Coal tit
Coal tit UK09.JPG
Adult British coal tit, P. a. britannicus
(note greenish-grey back)
Conservation status

Least Concern (IUCN 3.1)
Scientific classification e
Kingdom: Animalia
Phylum: Chordata
Class: Aves
Order: Passeriformes
Family: Paridae
Genus: Periparus
Species: P. ater
Binomial name
Periparus ater
(Linnaeus, 1758)
Periparus ater distribution.png
Global range in yellow
Synonyms

Parus ater Linnaeus, 1758

Gambaran keseluruhan

Tangkai arang batu ( Periparus ater ) adalah burung passerine dalam keluarga tit, Paridae. Ia adalah peternak penduduk yang meluas dan lazim di serata subtropika subtropika dan utara Afrika. Tit titir hitam kini biasanya termasuk dalam spesies ini.
Burung-burung tits. Panjang sayap 6 cm. Warna itu kelihatan seperti tits, tetapi belakangnya berwarna kelabu biru. Terdapat bulu mahkota kecil. Ia diedarkan di tengah Eurasia dan diedarkan di Jepun sebagai burung pemastautin di hutan di pergunungan di seluruh negara. Terutama dalam hutan konifer. Sarang dalam lubang pokok, dan lain-lain, terutamanya makan serangga, labah-labah dan sebagainya Tweet dengan kembar dan suara nipis. Musim luruh dan musim sejuk hingga ke tahap tanah, tits, sering membuat seperti Chickadees混 群.